Kayserispor Umut Bulut’u 1 yıllığına kiraladı. Kayserispor resmi twitter hesabından yaptığı açıklamada; “Geçen sezonu Galatasaray’da tamamlayan A Milli futbolcu Umut Bulut Kayserispor’umuzda. Transferin kulübümüze, camiamıza ve futbolcumuza hayırlı olmasını dileriz.” ifadelerini kullandı.

Kulüp genel sekreteri Rıfat Pehlivan, yaptığı açıklamada, Umut Bulut’un 1 sezonluğuna kiralanması konusunda hem kulübü hem de futbolcuyla anlaşmaya vardıklarını söyledi..

Umut Bulut “Öncelikle bu transferin herkes için hayırlı olmasını diliyorum. Artık Kayserispor forması altında Kayserispor için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bundan sonra oynadığım dönemlerde Kayserispor için goller atıp, katkı sağlamak istiyorum. Ben Kayserili, Yeşilhisarlıyım. Hem merkezde hem de ilçelerde akrabalarımız var. Kendi memleketime geldim. Tabii gönül isterdi ki Galatasaray’dan güzel bir şekilde ayrılmak ama şartlar bu şekilde gelişti. Memleketime geldiğim için mutluyum. İnşallah herkes için de hayırlı olur. Güzel bir camiaya, hedefleri olan bir camiaya geldim. İnşallah bundan sonra Kayserispor forması için ter dökeceğim. Elimden geldiği kadar takıma faydalı olmak istiyorum” dedi.